Salzburg - Orlí hnízdo - Hallstatt

15.9.2021
Různé

Letní prázdniny jsou za námi. To ale neznamená, že je výletům konec! I v běžném pracovním nebo studijním režimu se dá cestovat. Máme pro Vás tip na víkendový výlet, během kterého toho stihnete hodně a navíc se dá podniknout v každém ročním období!

SALZBURG

Náš výlet začne v pátek odpoledne v rakouském městě Salzburg, jehož historické jádro je od roku 1996 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Tomuto městu se říká také Mozartovo město, jelikož se zde narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Jistě znáte proslulé pralinky "Mozartovy koule", které pochází právě odsud. Ideální ke kávě v samém centru Salzburgu, kde na vás dýchne historická atmosféra díky krásné architektuře. :) Určitě stojí za to navštívit Klášter svatého Petra, Hohensalzburgskou pevnost, zámek Leopoldskron a nebo rodný dům Mozarta. Salzburg je opravdu velice kulturní město, takže se jistě vyplatí zakoupit dopředu lístek na nějaké představení a strávit tak příjemný večer s přenocováním v romantickém městě.

Druhý den je na řadě další zastávka v německém městě Berchtesgaden, které leží asi 30 kilometrů od Salzburgu. Poblíž tohoto města se nachází v nadmořské výšce 1820 m.n.m Hitlerovo Orlí hnízdo (německy das Kehlsteinhaus), které bylo v první polovině 20. století využíváno nacisty. Hitler si zde také zřídil svůj horský zámek Bergof a trávil zde mnoho času. Nyní už naštěstí funguje pouze jako turistický cíl. Pro turisty je toto místo zajímavé tím, že se jedná o komplex několika budov, které jsou propojeny podzemními tunely a štolami. Nutno podotknout, že z původního komplexu se dochovaly pouze zbytky, jelikož byl po druhé světové války bombardován. Toto místo je proto zajímavé také svou temnou historií. Kromě Orlího hnízda také doporučujeme navštívit solné jeskyně nebo jezero Konigsee. Krátká procházka kolem jezera za to stojí! :)

Na poslední zastávku se vrátíme do Rakouska. Navštívíme proslulé město Hallstatt, kde se vyplatí strávit další noc. Probuzení do tohoto alpského městečka ležícího u Halštatského jezera jistě oceníte! Ne nadarmo Hallstatt také patří do světového dědictví UNESCO. Na tomto městě je zajímavé to, že se nachází v Solné komoře. Jednotlivé domy se tísní vedle sebe na úzkém pruhu pobřeží mezi vysokými horami (pohoří Dachstein) a některé jsou částečně postaveny na kůlech zapuštěných v jezeře. Zajímavé je také to, že ještě v 19.století se do města nedalo dostat jinak než lodí nebo úzkou horskou stezkou. Tomu už tak dnes naštěstí není a nám nic nebrání toto nádherné a neobyčejné město navštívit a projít si ho křížem krážem. :)

Po příjemně stráveném dni v Hallstattu nezbývá než se vyrelaxovaní vrátit domů a využít tak načerpané energie v nadcházejícím týdnu. 

Pokud se naším tipem necháte inspirovat, přejeme příjemný zážitek! :)

Autor
článku

IJV

Mohlo by se hodit...