Tipy na lyžování v Rakousku

2.2.2022
Různé

Patříte mezi ty, kteří rádi lyžují, jezdí na snowboardu, běžkují nebo se jen tak rádi prochází po zimních horách? Teď je ideální čas někam vyjet, ať už na týden nebo jen na prodloužený víkend. A pokud hledáte inspiraci na destinaci, jste tu správně!

SKIING

 

I u nás v České republice najdeme místa, kde si můžeme užít zimního sportování. Musíme ale uznat, že naši sousedi mají podmínky v Alpách o něco lepší, a proto stojí za to se tam vydat. Alpy se nachází ve Francii, v Itálii a v Rakousku, které je našim hranicím nejblíž a proto se dnes podíváme lyžařská střediska právě v Rakousku.

Rakouské Alpy jsou perfektně upravené sjezdovky, kvalitně vybavená střediska i ceny, které odpovídají nabízené kvalitě. Střediska se nachází v rozmezí 544 až 3 440 metrů nad mořem a díky dostatečnému přírodnímu sněhu není zapotřebí zasněžovat. Kromě zimního sportování jsou rakouské Alpy oblíbené také díky apres-ski, tedy zábavě po lyžování. Lyžařské svahy jsou doslova poseté horskými chatami a restauracemi se slunečními terasami. Zde stojí za to dát si Tiroler Rosti, Spazle, kynuté knedlíky a tak dále. 

Zillertal Arena

Zillertal Arena je velice oblíbené, moderní a velké lyžařské středisko, kde se nachází především červené stejzdovky. Kromě sjezdovek zde najdete také měřené slalomy, překážkové dráhy i snowparky. Toto středisko se rozprostírá po svazích nad městem Zell am Ziller, před hřeben Gerlos až po Hochkrimml v údolí Pinzgau. Celkem se zde nachází 143km sjezdovek a z Prahy se sem dostanete za 5 a půl hodiny. 

Ledovec Hintertux

Na ledovec Hintertux se dostaneme z Zillertalského údolí. Lanovka zde vede až do výšky 3 250 metrů nad mořem, do stanice Gefrorene Wand. Odtud se dá sjet po 86 km dlouhých sjezdových tratích. Totmuto ledovci se právoplatně říká král mezi rakouskými ledovci, také se zde jezdí závody Světového poháru.

Kitzski u Kitzbuhelu

Nad malebným Kitzbuhelem se rozprostírá lyžařské středisko Kitzski, které je napojené kolem sedla Pass Thurn a Resterhohe. Toto středisko se pyšní celkem 188km sjezdovek především modré barvy a příjemně vás překvapí nižší návštěvnost. Ta ovšem nemá nic společného s kvalitou zážitků, které si odsud odvezete. Z centra Prahy se do střediska dostanete také za 5 a půl hodiny.

Kaprun

Kaprun je v posledních letech velice modernizovaný ledovcový areál s přehlednými, pravidelně skloněnými modrými a červenými sjezdovkami s působivým výhledem na jezero Zell am See. Celý areál se nachází pod vrcholem Kitzsteinhornem, který se nachází 3 029 metrů nad mořem. Na své si příjdete také ve snowparcích, které se nachází po celém areálu. Z Prahy se sem dostanete za necelých 6 hodin.

Kromě těchto zmínených sjezdovkách také stojí za to navštívit například ledovec Stuibal, ledovec Pitztal, Wilder Kaiser nebo Saalbach.

Tak co, už víte, kam vyrazíte? :) 

 

Autor
článku

IJV

Mohlo by se hodit...