Do kterého skupinového kurzu se přihlásit?

9.9.2014
Jazykové vzdělávání

Jazykové úrovně jsou řazené podle společného Evropského referenčního rámce (SERR). Dle průzkumu a dlouholetých zkušeností je jedna jazyková úroveň rozpočítaná na 100 - 120 vyučovacích hodin. Bereme však v úvahu, že jde skutečně o průměr. Pokud je tedy někdo mimořádně nadaný na jazyky, tzv. polyglot, může se jazyk naučit mnohem dříve. 

Zase naopak, někdo na jazyky není nadaný vůbec, a potom i 120 vyučovacích hodin je pro něj málo. Každý je tedy jedinečný a každý se učí jiným tempem.

Jak zjistím svoji jazykovou úroveň?

V první řadě Vám doporučujeme on-line test. Test Vám vyhodnotí Vaši jazykovou úroveň podle SERR a následně Vám nabídne vhodné kurzy přímo pro Vás.

Většina skupinových kurzů v IJV je na 30 vyučovacích hodin, a proto ke zvládnutí jedné jazykové úrovně byste měli absolvovat 4 semestry. Pozor, nejsou tedy mírně pokročilí jako mírně pokročilí… 

Pokud Vám tedy test ukáže, že jste např. A2 (mírně pokročilí), pak vybírejte v sekci „mírně pokročilí“. Doporučuji Vám, abyste si klikli na kód kurzu a zjistili, která část úrovně „mírně pokročilí“ se bude během kurzu probírat. V IJV kurzy značíme I, II, III, IV. V každém kurzu se tedy bude probírat něco jiného. Kurzy jsou zpravidla řazeny od nejnižší úrovně po nejvyšší.

Pak samozřejmě zvažte Vaše časové možnosti, abyste se výuky mohli pravidelně a aktivně zúčastňovat! Většina kurzů v IJV je jen jednou týdně a čas jednou týdně na jazykový kurz si přece najde každý!

V IJV Vám nabízíme kurzy nejen ve večerních hodinách, ale také brzy ráno. Pokud jste tedy ranní ptáče, pak se určitě vyplatí vstát, neboť ranní kurzy v IJV jsou navíc i cenově zvýhodněné!

A co je ta Večerní škola?

Pokud se Vám zdají 4 semestry na jednu jazykovou úroveň moc dlouhá doba, pak jsme pro Vás připravili Večerní školu. Tento kurz je na 100 vyučovacích hodin a během jednoho semestru zvládnete jednu celou jazykovou úroveň!

 Je to tedy kurz pro Vás, kteří se potřebujete naučit co nejrychleji a máte čas a chuť se do toho zakousnout intenzivněji. Kurz probíhá 2 x týdně v blocích 2 x 90 minut, tedy v čase 17:35 – 20:40 hodin. Zdá se Vám to hodně? Jde jen o zvyk! V zimních měsících jsou navíc večery dlouhé, a Vy je tak můžete strávit v příjemném prostředí Paláce Lucerna a navíc s partou prima spolužáků:-)

Pokud si to také všechno spočítáte, tak zjistíte, že Večerní škola je také nejlevnější kurz:-)

Pečlivě tedy zvažte všechna možná kritéria, a pokud byte chtěli poradit, přijďte k nám osobně, rádi Vám poradíme a vše vysvětlíme!

 

Autor
článku

Iveta Pospíšilová
Iveta Pospíšilová
Iveta je vždy ochotná řešit jakákoliv přání našich zákazníků, a z ničeho nemá větší radost, než ze spokojených studentů a z podařeného projektu. Její zodpovědný a nadšený přístup je zárukou pro naše zákazníky, kteří se vždy mohou spolehnout na to, že kurzy pod jejím vedením klapnou.

Mohlo by se hodit...