Já bych opravdu chtěla, jenomže...

5.6.2012
Jazykové vzdělávání

Mým cílem je zkouška CAE. Problém není, že bych na tuto zkoušku neměla dostatečné znalosti, problém vězí v tom, že si na pečlivou přípravu nedokážu najít čas. Přes týden se do školy nedostanu, nestihnu to. Možná bych to i stihla, kdybych se opravdu snažila, ale večer jsem stejně už hrozně moc unavená a nejsem schopná se soustředit. Tak jsem se rozhodla, že se budu připravovat sama, že si najdu každý večer chvilku času, sednu si nad učebnicí a budu studovat. Ale znáte to sami. Doma se vždycky najde něco, co je tzv. důležitější a studium se zase odkládá. Kromě toho jsem zjistila, že mě nebaví se učit sama, že potřebuji někoho, kdo mi poradí, zkontroluje mé odpovědi, konverzuje se mnou a hlavně mi vysvětlí, čemu nerozumím. Samostudium tedy pro mě také není řešení. A výsledek? Nakonec to vždycky dopadne tak, že nedělám vlastně skoro nic a jsem z toho celá mrzutá. Já bych se opravdu chtěla připravovat na zkoušku, jenomže nevím, jak to zařídit.

Je vám tento příběh povědomý? Jste ve stejné situaci, kdy vám velké časové vytížení nedovolí po večerech navštěvovat kurzy pro veřejnost? Nezoufejte, IJV pro vás má řešení v podobě víkendových jazykových kurzů.

Co je to víkendový kurz?

Výuka probíhá v sobotu od 9:00-12:15, ale nemusíte se bát, že ztratíte veškeré volné soboty. Kurz se koná pouze jednou za čtrnáct dnů, takže jednou si užíváte volna a podruhé si užíváte ve škole. Výuka je rozdělena do dvou 90 minutových bloků, mezi kterými si najdete čas i na 15 minutovou přestávku. Kurzy se vyučují v rámci semestrů, nezavazujete se tedy na celý školní rok. Pokud se rozhodnete, že druhý semestr si chcete užívat volna, nic vám v tom nebrání. Pokud se budete chtít výuce věnovat po celý školní rok, můžete, stačí se přepsat do navazujícího kurzu.

Pokud byste se rádi připravili třeba na už výše zmiňovanou mezinárodní jazykovou zkoušku CAE, neváhejte a přihlaste se ještě dnes. Kurzy začínají na začátku března 2012.


Budeme se na Vás těšit!

Autor
článku

Jitka Novotná
Jitka Novotná
Jitka přistupuje ke klientům s vysokou dávkou profesionality a maximální péčí s cílem přizpůsobit vše jejich individuálním potřebám a požadavkům. Najít nebo zajistit jazykový kurz přesně podle přání klienta pro ni není jen práce, ale i posláním.

Mohlo by se hodit...