Kam po maturitě?

23.2.2012
Pomaturitní studium

Když jsem se v maturitním ročníku rozhodovala kam dál, volba padla na pomaturitní studium. Má angličtina byla opravdu mizerná. Na střední škole na ni nedávali velký důraz, a tak jsem měla obavy z vysoké školy.  Ale na jaké škole budu po maturitě studovat?

GROUP COURSE

 

Našla jsem si na internetu snad všechny možné jazykové školy. IJV byla jedna mezi nimi. Nejvíce mě překvapila cena pomaturitního studia, dále perfektní dostupnost MHD (Můstek  A, B,  Muzeum C) a hlavně rozdělení do více jazykových skupin. Byla jsem se podívat i na Dni otevřených dveří, kde byly všechny informace moc pěkně prezentovány.  Definitivně jsem se rozhodla, když jsem dostala letáček na své střední škole a ne někde v metru od rozdávajících slečen.
Angličtinu jsem se učila úplně od začátku a neměla jsem zbytečné obavy, že určitou gramatiku nebudu zvládat. Šli jsme v látce s cílem udělat mezinárodní zkoušku KET, PET nebo FCE. Hodiny probíhají i ve formě her a našich vlastních prezentací. Tak si látku vysvětlujeme i mezi sebou. Hodně pracujeme ve skupinkách a mluvíme spolu. Jsme skvělý kolektiv:-) . Koncem týdne píšeme testy, které nám lektoři ohodnotí procenty úspěšnosti, a my víme, jak na tom jsme. Žádné známky, jen procenta.
Samozřejmě, že jsem měla strach z rodilého mluvčího, ale je skvělý a trpělivý. Je vždy připravený a snaží se.
A pokud máme nejasnosti, vždy se můžeme obrátit na slečny koordinátorky. Poskytnou nám vždy veškeré informace.
Na IJV budu určitě vzpomínat jen v tom nejlepším. Každý den byly 4 hodiny angličtiny skvělé a ohromně mi usnadnily cestu k dalšímu studiu. Poznala jsem nové kamarády, naučila se základy angličtiny a teď už budu jen doporučovat. Pokud se bojíte odjet do zahraničí nebo studovat vysokou školu bez základů jazyka anebo jste neuspěli u maturity na poprvé (tak jako já), pak je IJV správnou volbou.
Dejte na mě, byla jsem na angličtinu opravdu antitalent:-).
Plno úspěchů přeje
Bára Lupínková

Autor
článku

IJV

Mohlo by se hodit...