Mezinárodní cambridgeské zkoušky pomohou k úspěchu i vám!

5.6.2012
Jazykové vzdělávání

Proč se pro zkoušku rozhodnout?

Dnešní globální svět klade na jazykové vzdělání a dovednosti velký důraz. Bez dobré znalosti alespoň dvou světových jazyků se při hledání zaměstnání nebo studiu na VŠ neobejdete. Zisk mezinárodního certifikátu je právě tím dokladem, který prokáže vaše kvalitní jazykové vzdělání. Pokud se vám podaří získat některý z níže uvedených certifikátů, můžete si být jistí tím, že budou platit kdekoliv na světě a už napořád, protože nejsou časově omezené. Při hledání práce nebo studiu v zahraničí vám mezinárodní zkouška zajistí výhodu nad ostatními uchazeči.
Jakou zkoušku zvolit?
Ve chvíli, kdy je jasné, že se pracně nabité znalosti vyplatí zhodnotit složením zkoušky, vystává otázka, pro jakou se rozhodnout. Certifikáty se různí dle úrovní jazykových znalostí (A1-C2) a také podle zaměření (obecné, obchodní, právní akademické). Viz. přehledná tabulka cambridgeských zkoušek.

Typ zkoušky volte dle své jazykové úrovně a také podle toho, zda ji skládáte s nějakým konkrétním účelem. Pokud jste středně pokročilí, ideálním cílem pro vás bude FCE, pokud se ještě k tomu pohybujete v oblasti obchodu, budou nejlepší volbou certifikáty BEC Vantage apod.
 

Co všechno zkouška hodnotí?

Testovány jsou všechny čtyři základní jazykové dovednosti – čtení, poslech, psaní a ústní projev – ale také znalost gramatiky a slovní zásoby a schopnost efektivně komunikovat v angličtině. Každá zkouška má dle náročnosti jinou délku trvání, jiný počet modulů.

Jak se na ni připravit?

Prvním úkolem, který vás čeká je určení vaší aktuální jazykové úrovně. Díky tomu, že budete vědět, jak na tom jste, se můžete správně rozhodnout, na kterou konkrétní zkoušku – úroveň – se budete připravovat. Nemá cenu se podceňovat, ale stejně tak vám nic dobrého nepřinese, když si stanovíte nereálné a až příliš vysoké cíle.  K tomu, abyste rychle zjistili svou jazykovou úroveň, jsme pro vás v IJV připravili kvalitní on-line test. Po jeho vyplnění se Vám na email automaticky zašle informace o úrovni, která nejlépe odpovídá vaším znalostem. Takže neváhejte a otestujte své znalosti!
Dalším důležitým rozhodnutím je způsob, jakým se budete na zkoušku připravovat. Ke všem typům zkoušek existují desítky kvalitních učebnic a testů. Internet je plný rozličných stránek, které poskytují podporu a doplňkové materiály. Je skutečně z čeho vybírat, stačí se jen porozhlédnout.
Přestože je samostudium základním předpokladem úspěchu, bez pomoci dobrého lektora a pečlivě připraveného kurzu se asi neobejdete. Nejde totiž jen o to, že vám někdo vysvětlí gramatiku a opraví výslovnost, ale také o to, že se naučíte s testy pracovat. Když nebudete muset přemýšlet nad tím, jakým způsobem test vyplnit, budete mít více času přemýšlet nad správnou odpovědí.
V Institutu jazykového vzdělávaní nabízíme hned několik typů kurzů, které vám pomohou se na mezinárodní jazykovou zkoušku perfektně připravit. Prohlédněte si aktuálních nabídku přípravných kurzu pro veřejnost nebo využijte možnosti přípravy v rámci víkendových kurzů.

Jak se přihlásit?

Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme!


Pokud jste se už pro nějakou zkoušku rozhodli, nebo se třeba už pilně připravujete, dovolte mi, abych vám popřála hodně štěstí a vytrvalosti.


Za tým IJV
Jitka Novotná

Autor
článku

Jitka Novotná
Jitka Novotná
Jitka přistupuje ke klientům s vysokou dávkou profesionality a maximální péčí s cílem přizpůsobit vše jejich individuálním potřebám a požadavkům. Najít nebo zajistit jazykový kurz přesně podle přání klienta pro ni není jen práce, ale i posláním.

Mohlo by se hodit...