Mezinárodní zkoušky Cambridge English Qualifications ...aneb proč se vyplatí mít certifikát z angličtiny

9.2.2022
Jazykové vzdělávání

Většina z nás už o mezinárodních Cambridge zkouškách s největší pravděpodobností slyšela. Avšak už jen málokdo z nás tyto zkoušky absolvuje a získá tak mezinárodně uznávaný certifikát. Ráda bych vám proto dnes tyto zkoušky představila a uvedla i pár důvodů, proč se tento certifikát opravdu vyplatí mít.

Zkoušky Cambridge English Qualifications jsou mezinárodně uznávané zkoušky, které prověří vaši znalost obecné angličtiny a vaši schopnost komunikovat v běžných každodenních situacích. U Cambridge zkoušky vůbec nevadí, pokud ovládáte spíše britskou nebo naopak americkou angličtinu, obě formy jsou uznávány bez rozdílu. Samostatná zkouška je rozdělena do několika částí, které zahrnují gramatická cvičení, porozumění textu, poslechová cvičení a zkoušku vašeho písemného i mluveného projevu. Vzhledem k obsáhlosti zkoušky může celá zkouška trvat i několik hodin, avšak její složení se opravdu vyplatí. A víte proč? 

Na základě vaší úspěšnosti v celé zkoušce obdržíte certifikát potvrzující vaši aktuální jazykovou úroveň. A jelikož je zkouška určená pro každého, můžete si vybrat ze všech jazykových úrovní od A2 až po C2 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR). A myslí se i na žáky  základních škol, pro které je určena speciální forma zkoušky “for Schools” odpovídající jejich věkové kategorii. Nejčastěji skládanými zkouškami jsou pak zkoušky B2 First a C1 Advanced.

A co je na certifikátu tak skvělého? Jelikož se jedná o mezinárodní zkoušku, certifikát je dlouhodobě uznávaný po celém světě. A tím svým držitelům otevírá plno zajímavých jazykových příležitostí. Díky certifikátu se můžete snadněji dostat například na Erasmus nebo pracovní stáže. Zároveň v dnešní době i mnoho zaměstnavatelů přihlíží i k tomu, jestli nějaký certifikát máte. Dnes umí anglicky totiž prakticky každý, ale ne každý má certifikát, který by jeho jazykové schopnosti i náležitě doložil. Certifikát se tak stává vaší velkou konkurenční výhodou. 

Pokud váháte, zda se na zkoušku přihlásit, určitě se nebojte a jděte do toho. Cambridge zkouška pro vás totiž nemusí znamenat takový risk, že byste špatně vynaložili svoje peníze. Pokud totiž nesplníte požadovaný počet bodů pro uznání dané jazykové úrovně, ale zároveň splníte určitou bodovou hranici, uznají vám nižší jazykovou úroveň.

Připravit se na zkoušky můžete i v rámci našich individuálních kurzů, ve kterých vám lektor připraví výuku přímo na míru a probere s vámi přesně to, co budete potřebovat. V IJV jsme připraveni i na složení přípravných MOCK testů, na základě kterých si ověříte, jak byste u Cambridge zkoušky uspěli. 

Pokud byste si nevěděli ohledně mezinárodních zkoušek rady, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme a na úspěšné složení zkoušky vás připravíme. :)

 

Autor
článku

Veronika Brossi

Mohlo by se hodit...