Náš nejdůležitější recept. Nahlédněte pod pokličku!

30.8.2011
Jazykové vzdělávání

Univerzální recept? Nepreferujeme!

Mnoho jazykových škol využívá k výuce cizích jazyků pouze jednu jedinou metodu. Stejně tak jako někdo miluje v bramboračce houby, jiný nemůže houby v polévce ani cítit. I my víme, že je každý náš student jedinečný, a proto mu vyhovuje jiný způsob vedení výuky. Každý má osobní zkušenosti s učením a preferuje různé způsoby učení. Někomu prostě vyhovuje, když lektor vykládá gramatická pravidla, jinému se zase líbí, když gramatická pravidla objevuje v textu sám a nachází v nich jisté zákonitosti. Někdo raději slyší v hodinách cizího jazyka i češtinu, někomu vyhovuje hodina vedená pouze v cizím jazyce. Pokud se tedy bude při učení využívat pouze jedna metoda pro výuku cizích jazyků, kdy mají být hodiny vedeny pouze v cizím jazyce (čeština nebo jakýkoli zprostředkující jazyk se nesmí v hodině využívat), co se stane s těmi studenty, kteří preferují učení se cizího jazyka např. za využití češtiny?

Speciální chuť? Připravíme!

Jsme přesvědčeni o tom, že využití pouze jedné metody pro výuku cizích jazyků nemusí být pro každého tím nejlepším řešením, a proto nemáme jednu zázračnou metodu, kterou bychom více či méně úspěšně ve výuce využívali. Inspirovali jsme se v mnoha teoretických přístupech, které se zabývají výukou cizích jazyků (např. kognitivním, komunikativním, přirozeným vývojem, ...), ze kterých vychází mnoho zajímavých, užitečných a námi využívaných prvků. Naši lektoři znají všechny základní metody pro výuku cizích jazyků (jejich výhody a možnosti využití při výuce) a vždy dokážou vybrat tu nejlepší (popř. kombinaci těch nejlepších) pro vaše potřeby, váš styl učení a vaše preference.Nechceme vaše potřeby a vaši individualitu "napasovat" do jedné univerzální metody, ale snažíme se vždy objevit vaše studijní předpoklady, a připravit nejlepší hodiny podle metod, které dopomohou k tomu, abyste se co nejsnáze a nejlépe cizí jazyk naučili. A ať už si pochutnáte na bramboračce s houbami nebo bez nich, nezapomínejte, že to, jakým způsobem kuchař polévku připravil, se vždy pozná.

Autor
článku

Lucie Potužáková
Lucie Potužáková
Lucka předává své několikaleté zkušenosti s výukou našim lektorům a každý den tráví zlepšováním metodických přístupů v IJV a hledáním cest jak ještě lépe učit cizí jazyk

Mohlo by se hodit...