O pomaturitní dřině, praxi i zábavě

25.3.2013
Pomaturitní studium

Už je to chvíle, co se naši pomaturitní studenti věnují přípravě k mezinárodním zkouškám PET, FCE a CAE. Příprava probíhá opravdu intenzivně - opakování a prohlubování znalostí gramatiky i slovíček střídá seznamování se se strategiemi, které by měl člověk k úspěšnému zvládnutí zkoušek znát. A nejen to, pilování vlastních taktik k tomu jak se vypořádat se čtením, s poslechem, psaním a mluvením je samozřejmě na denním pořádku. U nás v IJV se příprava zkrátka nesmí podcenit.

CERTIFICATE

První pokusy jsou už za námi

Po dvouměsíční přípravě jste vy, naši pomaturitní studenti, měli možnost absolvovat první testy nanečisto, kdy jste si vyzkoušeli, jak bude zkouška PET, FCE nebo CAE v reálu probíhat. A to se vším všudy - nechyběly všechny části zkoušky, časové limity, i přísní lektoři, kteří nejsou vašimi třídními. A všichni se samozřejmě brzy dozvíte, jak jste v prvním cvičném testu obstáli. Uvidíte, ve kterých částech zkoušky jste zabodovali, a dozvíte se také více o částech zkoušky, které se vám třeba úplně nepovedly.

Druhá šance

První testy nanečisto zatím jen napoví, jak si momentálně v angličtině vedete. Pokud tedy nejste se svými výsledky spokojeni, nevěšte hlavu. Máte ještě hodně času zaměřit se na nedostatky a společně s lektory na své angličtině zapracovat. Nezapomeňte, že na vás na všechny čeká ještě možnost účastnit se druhého testu nanečisto. Ano, na přelomu dubna a května se vám nabízí opět zcela zdarma šance znovu zjistit, kam se vaše angličtina posunula, a jak byste si u zkoušky vedli.

Nepropásněte jedinečnou příležitost

Výsledky obou svých testů můžete jednoduše porovnat, protože od nás v IJV obdržíte důkladné informace v podobě přehledného hodnocení, které vám odhalí nejen to, jak si stojíte v jednotlivých částech zkoušky, ale také to, zda byste zkoušku úspěšně složili. A co víc, v průběhu hodin máte samozřejmě možnost nahlédnout do svých testů i výsledků a prodiskutovat své otázky či nejasnosti se svými lektory. Tato šance se vám již v životě mnohokrát nenaskyte, a proto ji určitě využijte.

Praxe nade vše

Abyste si z IJV odnesli více, věnujete se v pomaturitních kurzech nejen přípravě k mezinárodním zkouškám, ale také praktické angličtině. Společně s lektory se vám nabízí možnost zapracovat na svých životopisech, připravit se na pracovní pohovor, vypracovat motivační dopis, který společně s lektory dovedete k dokonalosti, ale nejen to, sami si můžete dokonce zvolit témata, kterým byste se rádi v praktických hodinách věnovali. Je úžasné vidět, že vás praktická angličtina baví a my všichni pak můžeme zhlédnout vaše úžasná videa, fotky i prezentace.

Vzhledem k tomu, že je projektová práce v IJV v plném proudu, jsem si jitá, že nás z pomaturitních tříd překvapí ještě mnoho zajímavých příspěvků.

Malé připomenutí závěrem

Studenty, jejichž příspěvky získají nejvíce pozitivních reakcí na našem facebooku, čeká zajímavá odměna!

Autor
článku

IJV

Mohlo by se hodit...