Proč chodit do jazykové školy?

15.12.2020
Jazykové vzdělávání

Uvažujete o tom, že začnete chodit do jazykové školy, ale nevíte, jak začít? Nebo jestli je to správný nápad?

Možná se potřebujete rozmluvit, možná připravit na pohovor, možná se chcete naučit španělsky, protože tam pojedeme na dovolenou. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, chodit do jazykové školy je velmi přínosné. Neříkáme, že to nezvládnete sami, určitě ano. Bude vám to ale trvat nejen déle, ale taky to nebude taková zábava. Pojďme se tedy podívat na to, proč chodit do jazykové školy:

MOTIVACE - Když jste sami, můžete se snadno nechat odradit, pokud něco nefunguje podle plánu. V jazykové škole, resp. ve třídě je vás víc a máte svoje spolubojovníky, kteří vám v tom boji s cizím jazykem pomohou.

MÍSTO - Když jste ve třídě, není úniku. Musíte se mít na pozoru, když vás lektor vyvolá. Nemůžete moc přemýšlet nad svou odpovědí, což výrazně zlepšuje spontánní a rychlé využití vašich jazykových znalostí.

ZPĚTNÁ VAZBA - Nebudete si muset lámat hlavu nad tím, zda je něco, co jste řekli nebo napsali, správně nebo ne. Okamžitě dostanete zpětnou vazbu od svého učitele nebo i od spolužáků.

POUŽITÍ - Ano, budete se učit gramatiku a slovní zásobu, ale  co je důležitější, naučíte se, jak jazyk skutečně používat. Budete dělat různé simulace, debaty, povídat si ve dvojicích, atd. Brzy si osvojíte tyto jazykové dovednosti v reálném životě.

SEBEVĚDOMÍ - Učení jazyka ve třídě spolu s dalšími studenty znamená, že budete schopni komunikovat s ostatními v cizím jazyce, což výrazně zvýší vaše sebevědomí v cizím jazyce.

ZÁBAVA - A nakonec, učení se s ostatními je mnohem zábavnější než učení se na vlastní pěst. Výuka probíhá v příjemné atmosféře, která vám při učení se cizímu jazyku zvláště na začátku hodně pomůže.

A co získáte?

LEKTORY - Lektoři, učitelé se nahradit nedají. Jsou tu, aby vám pomohli učit se lépe, rychleji a s větší jistotou. Ukáží vám, co se máte naučit a jak se to naučit, a nedovolí vám selhat!

ORGANIZACE LEKCE - S učiteli přichází organizace lekce. Jedna věc je snaha se jazyk naučit sami doma, a úplně jiná věc prostřednictvím řady pečlivě naplánovaných aktivit.

ZDROJE - Opět se musíme vrátit k učitelům. Mají zdroje, které byste prostě nenašli, ani nepoužili. Všechny zdroje, které mají učitelé k dispozici, jsou navíc k jedinému účelu - výuce cizího jazyka.

CÍLE - A konečně, i když to může znít trochu hloupě, z jazykové školy vyzařuje atmosféru přímo stvořená k učení. Když se pokoušíte naučit se jazyk sami doma, můžete se snadno rozptýlit. Na druhou stranu, když vstoupíte do jazykové školy, víte, že jste tam s cílem, a cílem je naučit se cizí jazyk.

Těšíme se na vás!

Autor
článku

Jaroslava Klopf

Mohlo by se hodit...