Studium v IJV

28.2.2012
Pomaturitní studium

U mě rozhodovala cena, rozsah studia, možnost zakončení studia certifikáty KET, PET nebo FCE a lokalita, protože každý den do školy dojíždím.

Hned ze začátku mě překvapilo chování pracovníků, kteří byli velmi ochotní, se vším mi poradili a vše dopodrobna vysvětlili.

V den, kdy jsem měla poprvé potkat své nové spolužáky a lektory, jsem byla velmi nervózní. Pořád jsem si pokládala otázky typu: Budu jim vůbec rozumět?, Nebudu pozadu?, Co když udělám chybu, budou se mi ostatní smát? Na všechny tyto otázky jsem hned první den odpověděla NE. Lektoři byli od začátku velmi milí a snažili se nám vše vysvětlit co nejdůkladněji. Nikdy nebyl problém s tím, že bychom něco nepochopili, a když ano, lektoři nám to vždy znovu trpělivě vysvětlili. Hodiny utíkaly velmi rychle, jelikož byly zábavné a zajímavé. Spousta her, konverzace a poslouchaní anglických písní. Postupem času jsem na sobě viděla obrovské pokroky, za které jsem našim lektorům vděčná. Dříve bych nebyla schopná vzít si anglickou knihu a číst. A teď? Teď už mám 4 přečtené a mohu říct, že zde jsou mé pokroky vidět nejvíce. Studium na IJV byla dobrá volba. Přinesla mi mnoho nových kamarádů, spoustu znalostí, zkušeností a zajímavostí o anglicky hovořících zemích.

Aneta Šímová

Autor
článku

IJV

Mohlo by se hodit...