Kolik řečí umíš…

21.7.2015
Jazykové vzdělávání

„Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Kolikrát jste tuhle větu už slyšeli? Nebo: „Teď jsou úplně jiné možnosti, než bývaly dříve, pokud chceš, můžeš procestovat klidně celý svět!“ Ale chcete …? Je hezké myslet na to, že člověk odjede na delší dobu do cizí země, pozná cizí kulturu, cizí svět, ale láká to opravdu každého?

polyglot

 

Ne všechny nadchne představa, že jsou samotní v letištní hale a bojí se usnout, aby jim nezmizel kufr nebo že bydlení, které si sjednali přes internet, odpovídá fotkám na webových stránkách tak vzdáleně, že litují, že si sebou nevzali stan. Někteří si prostě jen rádi zajednou na týden či dva na dovolenou, ale žít doma, kde to znají, mají rodinu, dobrou práci a přátele je pro ně hodnotnější, než procestovat svět…  

Jenže jak oponovat argumentu, že v dnešní době to bez znalosti cizích jazyků prostě nejde? Jednoduše, když nechcete vy za cizím jazykem, musí cizí jazyk za vámi. Jednou z variant může být sebevzdělávání se, jiní radí koukat se na filmy a seriály v jazyce, který se chcete naučit. A někteří začnou chodit do jazykových kurzů IJV. Zde se setkají s rodilými mluvčími, zlepší se v cizí řeči a seznámí se s lidmi, kteří stejně jako oni chtějí umět cizí jazyk, ale nejlépe se vyspí ve své posteli. Nevím jak vy, ale my jsme jednoznačně pro třetí variantu! :-)

V našich letních jazykových kurzech stále zbývá několik volných míst, tak neváhejte a pojďte s námi objevovat svět :-)

 

Autor
článku

IJV

Mohlo by se hodit...