Kategorie a hledání
18.5.2022

Klára Coufalová

Jací jsou Francouzi a na co se připravit při návštěvě Francie?

Pomalu přichází čas dovolených. Míst, kam vyrazit a seznámit se s místní kulturou a procvičit si jazyk, je opravdu spousta. Každá země má svá specifika. My se tentokrát zaměříme na Francii, která láká nejen dobrým jídlem, ale také nepřeberným množstvím kulturních památek. Co od Francouzů můžete na své cestě očekávat?

21.4.2022

Michaela Týblová

Rozdíly mezi českou a americkou kulturou

USA je oproti České republice v lecčem rozdílná země, a pokud se tento kontinent chystáte navštívit, měli byste vědět o odlišnostech, na které určitě narazíte. Zde se dočtete, které oblasti se podle čechů nejvíce odlišují od těch amerických.

24.3.2022

Veronika Brossi

Tromsø - Paříž severu

Tromsø, město za polárním kruhem, město na severu Norska, město, kterému se přezdívá Paříž severu. Celé Norsko je dechberoucí a jistě stojí za návštěvu, ale dnes bych vám chtěla ukázat, že se vyplatí vyrazit i na sever a nezastavovat se jen v Oslu či Bergenu.

2.3.2022

Jaroslava Klopf

Anglické jazykolamy

Pojďme si trochu pokroutit jazyk :)

16.2.2022

Veronika Brossi

Valentýn ve světě

To, že se 14. února celosvětově slaví den sv. Valentýna, tedy svatého všech zamilovaných, je nám všem asi jasné. Ostatně v obchodech je téměř nemožné si toho nevšimnout již od ledna. Napadlo Vás ale někdy, jak se svátek zamilovaných slaví (či neslaví) ve světě? Pojďme se společně podívat na pár zemí a na jejich pojetí oslav lásky.

2.2.2022

Veronika Brossi

Tipy na lyžování v Rakousku

Patříte mezi ty, kteří rádi lyžují, jezdí na snowboardu, běžkují nebo se jen tak rádi prochází po zimních horách? Teď je ideální čas někam vyjet. Pokud hledáte inspiraci na destinaci, jste tu správně!

29.12.2021

IJV

Nový rok za dveřmi

Už jen pár dní a můžeme opět přivítat nový rok, rok 2022.  Další rok utekl jako voda, můžeme rekapitulovat, plánovat a také se těšit na to, co nám nový rok přinese. Každý oslavuje příchod nového roku jinak. A pokud ještě váháte, jak Silvestr oslavit, nebo co dobrého nachystat pro hosty, tak vás třeba inspirují tradice a zvyky z jiných zemí, které silvestrovské a novoroční oslavy doprovází.

21.12.2021

Michaela Týblová

Vánoční přání z IJV

Přejeme krásné svátky!

15.12.2021

IJV

Nochebuena neboli Štědrý večer ve Španělsku

Vánoční čas je v plném proudu a Vánoce se neodmyslitelně blíží. Jak probíhají Vánoce v jiných zemích, jejíž jazyk se učíte? Santu Clause všichni dobře známe, co ale Papá Noel, který je ve Španělsku? Dnes bych vám ráda přiblížila jakým způsobem probíhají Vánoce v právě zmíněném Španělsku.

1.12.2021

Martin Podhorský

Dárkový poukaz jako ideální dárek

Přemýšlíte jak obdarovat své blízké na Vánoce? Chcete opravdu udělat radost a dát něco hodnotného s trvalou hodnotou? Nabízíme pár důvodů, proč je dárkový poukaz dobrým řešením.