Kategorie a hledání
2.2.2017

IJV

8 důvodů proč studovat jazyky i v pokročilém věku

Důvodů proč studovat cizí jazyky je mnoho, a jejich počet se s přibývajícími roky nesnižuje. Znalost jazyků je důležitá a užitečná nehledě na datu uvedeném v rodném listě. Pojďme se tedy na pár takových důvodů společně podívat.

12.4.2016

IJV

Léto v IJV aneb léto plné ochutnávek

Letní měsíce tradičně vybízejí k novým možnostem a zkušenostem s něčím netradičním, a proto i my v IJV jsme si pro vás připravili mnoho nového a zajímavého! Co takhle dát se do objevování nových jazyků a proniknout tím do nitra jiných kultur?

1.9.2011

IJV

Kvalita vždy na prvním místě!

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, zda jsou vaše hodiny angličtiny, němčiny nebo třeba ruštiny, na které chodíte, kvalitní, a odváděná práce lektora stojí opravdu za to? Posoudit, jak hodiny probíhají, a to, zda jsou vedeny kvalitně, není vždy úplně jednoduché.

30.8.2011

IJV

Náš nejdůležitější recept. Nahlédněte pod pokličku!

Představte si, že chcete uvařit bramborovou polévku a výborně si na ní pochutnat. Co vše k tomu potřebujete? V první řadě jsou to ingredience (cibule, mrkev, brambory, ...). To ale není všechno, měli byste znát i postup, který vám zaručí tu nejchutnější bramboračku na světě. Stejně jako s vařením to funguje i s učením. Víte, které ingredience pro své učení potřebujete: gramatiku, slovní zásobu, výslovnost..., ale měli byste také znát způsob, kterým se budete cizí jazyk učit. Pojďme se společně podívat pod pokličku a odhalme postupy (metody), které v IJV preferujeme, abyste se u nás jakýkoli cizí jazyk spolehlivě naučili.

9.8.2011

IJV

Zaměstnáním lektora vše v IJV teprve začíná

Nemyslím si, že jste se někdy zajímali o to, jaká je cesta lektora před tím, než se objeví u vás v hodině. Mnoho jazykových škol najímá lektora na živnostenský list, nechává si posílat faktury za odvedenou práci a lektora, pokud zrovna něco od jazykové školy nepotřebuje, už nikdy pořádně ani nevidí. Nehledě na to, že by se někdo měl zajímat o kvalitu výuky a kvalitu odvedené práce, kterou živnostníkovi jazykovka proplácí.

9.8.2011

IJV

Už zase nový lektor???

Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč se vám v jazykovém kurzu za půl roku vystřídali celkem 4 zahraniční lektoři? Zbytečně vás to otrávilo a odradilo od dalšího vzdělávání? Nebo jste spíše přesvědčili sami sebe, že to musela být spíše výjimka? Nebo snad výjimka potvrzuje pravidlo?

24.5.2011

IJV

Náslechy hrají nezastupitelnou roli

Ptáte se, proč k vám do hodiny přišel váš lektor a přivedl si s sebou ještě někoho jiného? Proč se k vám ta neznámá osoba přišla podívat? Zůstane s vámi celou hodinu? Co si to pořád zapisuje? Pojďme se společně podívat na tento "úkaz" z některých hodin a vysvětlit si, o co se vlastně jedná. Lektor nebo lektora se účastní tzv. náslechu (neboli peer-observace). Znamená to, že se jde podívat do hodiny svého kolegy nebo kolegyně. Pozoruje, co se v hodině děje, sleduje, jak je hodina vedena, a poté výkon zhodnotí.

21.4.2011

IJV

Pomaturitní studium podle Nely Kostkové

Ahoj, tímto chci oslovit všechny ty, kteří uvažují o studiu na jazykové škole. Určitě se nebojte to zkusit, bude to pro vás jen plus!

9.3.2011

IJV

Being a teacher in Prague

Being an English Teacher can be hard work. But it is worth it if you consider the benefits of students learning and thanking you after productive lessons. Teaching students from a variety of backgrounds helps to solidify your methodology and has since helped me become a better teacher everyday. I work diligently trying to produce effective meaningful lessons which specifically help each student’s life.

9.3.2011

IJV

My teaching experience at IJV

I moved to Prague last October in search of a change from my routine life in the USA. I was bored with my old job in Chicago and wanted to try something new and different. I had lived in Europe before after finishing university and I really wanted to move back so I could live abroad and travel. I was lucky enough to have a friend that had worked as an English teacher in Prague and he recommended that I do some research and see if it was something I would be interested in. After endless Internet searches, countless days of saving every penny I could, and many self-motivation talks convincing myself I could learn how to teach English in the Czech Republic, I set off to Prague filled with feelings of nervousness, curiosity, and excitement.