Kategorie a hledání
15.3.2023

Karolína Dolejšková

10 zajímavých faktů o španělštině

Učit se jazyk je zábava. Než se však začnete učit nový jazyk, je důležité se seznámit s jeho kulturou, původem a vývojem tohoto jazyka. Proto jsem si pro vás připravila 10 zajímavých faktů o španělštině.

6.3.2023

Martina Zahrádková

Proč se učit další jazyk?

Asi před půl rokem jsem se začala učit nový jazyk. Nejprve zejména kvůli škole, můj obor vyžaduje určitou míru znalosti ve třech různých jazycích, ale učení mě chytlo a hodlám v tom pokračovat. Otázka, která může vyvstat je, jestli je to k něčemu dobré. Nevybrala jsem si totiž mezinárodní jazyk, nýbrž norštinu.

24.2.2023

Tereza Huráňová

Jak se posunout v jazyce dále, když už nejste úplný začátečník

Myslím, že spoustu lidí potvrdí, že čím více umíte (ať už v jazyce nebo jakékoliv jiné oblasti), tím víc víte, že toho ještě spoustu nevíte. :) Zkrátka se na pokročilejší úrovni dostanete do takového mrtvého bodu a najednou se nezlepšujete tak rychle a efektivně jako doposud. Níže najdete několik tipů, které by Vám mohli pomoci.

1.2.2023

Kateřina Lednická

Skóre 4:4

Před pár lety letěl táta poprvé do Japonska. Zašel tam do směnárny aby si rozměnil peníze. Byl poučen, lehce se poklonil a zeptal se: „Do You speak English?" Za přepážkou odmítavě zavrtěli hlavou.

23.11.2022

Jaroslava Klopf

Výběr jazykového kurzu krok za krokem

Také máte pocit, že jste v dnešní době masírováni lákavými a zvučnými hesly a častokrát i zázračnými sliby? Nejlepší, nejvýhodnější, nejlevnější... Na reklamní akce popravdě moc nedám, a tak když jsem si chtěla minulý rok pořídit nový telefon, nebylo nic jednoduššího než stanovit si vlastní kritéria výběru: zjišťuji více o parametrech telefonu, jeho výkonu, paměti, výdrži baterie, ceně a vychází mi jasný favorit. Jak ale postupovat při výběru vhodného jazykového kurzu? Položte si pár jednoduchých otázek.

16.11.2022

Kateřina Lednická

Děti jako tlumočníci rodičům?

Rodiče často kladou důraz na jazykové vzdělávávání svých dětí, a to je naprosto v pořádku, vždyť mají celý život před sebou. Však přitom mnozí rodiče zapomínají na sebe a mnohdy se spokojí se svými stávajícími jazykovými dovednostmi a neuvažují nad jejich prohlubováním, což je chyba! Proč? Pojďme si to povědět na jednom příkladu z lyžování ve Švýcarsku.

1.11.2022

IJV

Test angličtiny zdarma

Studujete angličtinu již delší dobu a přemýšlíte jaký pokrok jste udělali? Anebo se k výuce po delší době vracíte a chcete vědět, jaká gramatika a slovní zásoba potřebuje trochu oprášit? V každé fázi výuky angličtiny se Vám hodí test, který vaši jazykovou úroveň ověří.

22.9.2022

Denisa Draxlerová

Maďarsky se můžete naučit i vy!

Chystáte se vycestovat do Budapeště či jiných maďarských krás a bojíte se, že s angličtinou nepochodíte? Je načase naučit se maďarsky! Ačkoliv tato řeč z uralské jazykové rodiny působí strašidelně a leckomu se může zdát, že v oněch dlouhých slovech nespočívá žádný smysl, zaručuji vám, že nepotřebujete být jazykoví géniové, abyste si maďarštinu osvojili.

14.9.2022

Kateřina Lednická

Slovo "úterý" za 150 eur

Mnoho lidí zná španělské slovíčko mañana. Mañana znamená v překladu ze španělštiny do češtiny zítra, obecně mañana občas žertovně popisuje, to jak španělsky mluvící lidé nikam nespěchají, že všechno může být mañana.

9.9.2022

Martin Podhorský

Jak intenzivně studovat cizí jazyk?

Přemýšlíte jak nastavit intenzitu Vašeho studia? Krátká odpověď na tuto otázku je zřejmá. Čím intenzivnější je naše studium, tím lépe. Ale ruku na srdce, je reálné v našem hektickém programu najít každý den několik hodin, kdy se budu jazyku věnovat, učit se nová slovíčka a procvičovat gramatiku?