Kategorie a hledání
16.5.2024

IJV

Za jak dlouho se naučím cizí jazyk?

Učení se cizímu jazyku je fascinující cesta, která otevírá nové možnosti a obzory. Jednou z nejčastějších otázek, kterou si studenti kladou, je: „Za jak dlouho se naučím cizí jazyk?“ Odpověď na tuto otázku však není jednoznačná, protože závisí na mnoha faktorech, které ovlivňují tempo učení. V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty, které ovlivňují rychlost učení, a nabídneme praktické tipy, jak tento proces urychlit.

9.5.2024

IJV

Jak si správně vybrat úroveň jazykového kurzu?

Ať už se učíte nový jazyk pro zábavu, pro práci, nebo proto, že chcete cestovat, správná volba jazykového kurzu může výrazně ovlivnit váš úspěch a motivaci. Když si vyberete kurz, který odpovídá vašim schopnostem, budete se cítit více zapojeni a učení pro vás bude přirozenější. Jak ale zjistit, který kurz je pro vás ten pravý? V tomto článku se podíváme na několik kroků, které vám pomohou najít správnou úroveň jazykového kurzu.

2.5.2024

IJV

Jazyky budoucnosti: které jazyky se vyplatí učit a proč

Svět se stále více globalizuje a s ním roste i potřeba mezinárodní komunikace. Naučit se nový jazyk už není jen otázkou osobního rozvoje, ale také zásadní výhodou na pracovním trhu. Které jazyky tedy mají rostoucí význam a proč byste je měli začít studovat? V tomto článku se podíváme na hlavní trendy a doporučíme vám jazyky, které se vám mohou v budoucnosti hodit.

25.4.2024

IJV

Už máte plány na léto?

Pokud patříte mezi ty, kteří své plány na léto nechávají spíše náhodě, pak mám pro vás pár tipů, jak naložit s volným časem o prázdninách! V IJV jsme pro vás opět přichystali ochutnávku nových exotických jazyků! Přes léto se s námi můžete naplno ponořit do studia arabštiny, norštiny, nebo řečtiny! A proč právě tyto jazyky?

25.4.2024

IJV

Jak může ovládání druhého či třetího jazyka ovlivnit kariérní příležitosti a osobní život

V dnešním globalizovaném světě je znalost cizích jazyků klíčovým faktorem úspěchu, ať už v kariérní oblasti nebo osobním životě. Ovládání druhého nebo třetího jazyka otevírá dveře k novým příležitostem, umožňuje snadnější komunikaci s lidmi z různých kultur a poskytuje hlubší porozumění globálnímu prostředí. Pojďme se podívat na několik způsobů, jak může znalost cizích jazyků ovlivnit vaši kariéru a osobní život.

22.4.2024

IJV

Proč byste měli studovat v našich letních kurzech?

Léto je často spojováno s dovolenou, odpočinkem a sluncem, ale proč by to nemohl být také čas pro rozvoj vašich dovedností a znalostí? Studování v našich letních kurzech vám nabízí příležitost spojit příjemné s užitečným. Půjdete s námi do toho?

22.4.2024

IJV

Záruka spokojenosti: Proč je důležitá pro vaše jazykové vzdělávání?

Učení se novému jazyku může být vzrušující a obohacující cesta. Zároveň však může přinášet určité obavy. Je tento kurz pro mě ten pravý? Získám skutečně hodnotu za své peníze? Co když se mé očekávání nenaplní? V jazykové škole IJV (Institut jazykové výuky) chápeme tyto starosti, a proto nabízíme záruku spokojenosti. Pojďme se podívat na to, co to znamená a proč je to tak důležité pro vaše jazykové vzdělávání.

18.4.2024

IJV

Jak se připravit na pohovor v angličtině?

Pohovor v angličtině může být pro mnoho lidí výzvou. Nejenže se musíte připravit na typické otázky týkající se vašeho profesního života a dovedností, ale musíte také překonat jazykovou bariéru. Nicméně, s trochou přípravy a sebevědomí se můžete představit v nejlepším světle. Zde je několik tipů, jak se připravit na pohovor v angličtině:

11.4.2024

IJV

Top 5 anglicky mluvených seriálů pro skvělou zábavu a zlepšení angličtiny

Sledování seriálů je nejen skvělý způsob, jak se bavit, ale také efektivní metoda pro zlepšení svých jazykových dovedností. Pokud se chcete naučit anglicky nebo zlepšit svou angličtinu, výběr správných seriálů může být klíčem k úspěchu. Zde je seznam top 5 anglicky mluvených seriálů, které vám nejen poskytnou skvělou zábavu, ale také vám pomohou posunout vaši angličtinu na vyšší úroveň:

4.4.2024

IJV

Nejlepší motivace ke studiu cizích jazyků, které nám sdělili klienti

Studium cizích jazyků může být někdy náročné a vyžaduje určitou dávku motivace a vytrvalosti. Ale co nás skutečně motivuje k tomu, abychom se učili nové jazyky? Klienti naší jazykové školy sdílejí své inspirativní příběhy a motivace, které je vedou k tomu, aby se učili cizí jazyky. Zde jsou některé z nejlepších motivací, které nám sdělili: