Kategorie a hledání
15.5.2014

Lucie Potužáková

Pomaturitní studium. Na co se těšit v roce 2014/2015?

Maturitní zkoušky jsou v plném proudu. Už jen, aby to všechno dobře dopadlo, a hurá! Možností, co dál, se nabízí spousta. Možná jste měli vždycky jasno v tom, že budete studovat vysokou, a těšíte se na přijímačky, možná byste si rádi našli práci, která vás bude bavit, třeba se těšíte na "poslední" prázdniny, sháníte letní brigádu, nebo se chystáte do zahraničí. Ať už máte plány jakékoli, měli byste vědět, že existuje ještě další možnost, jak smysluplně rok po maturitě strávit. Pomaturitní studium angličtiny v IJV! A na co se můžete těšit?

12.7.2013

Jitka Novotná

Pomaturitní studium - na co se můžete těšit?

Protože nám velmi záleží na tom, aby naši pomaturitní studenti byli opravdu spokojení, věnujeme přípravě kurzů velkou pozornost.

25.3.2013

Lucie Potužáková

O pomaturitní dřině, praxi i zábavě

Už je to chvíle, co se naši pomaturitní studenti věnují přípravě k mezinárodním zkouškám PET, FCE a CAE. Příprava probíhá opravdu intenzivně - opakování a prohlubování znalostí gramatiky i slovíček střídá seznamování se se strategiemi, které by měl člověk k úspěšnému zvládnutí zkoušek znát. A nejen to, pilování vlastních taktik k tomu jak se vypořádat se čtením, s poslechem, psaním a mluvením je samozřejmě na denním pořádku. U nás v IJV se příprava zkrátka nesmí podcenit.

8.2.2013

Martin Podhorský

Status studenta ve školním roce 2013/14

V poslední době se pojem status studenta skloňuje snad ve všech pádech. Status studenta mají všichni žáci a studenti základních, středních a vysokých škol. Ještě v tomto školním roce je pak status studenta přiznán studentům pomaturitních kurzů, pokud takový kurz organizuje škola, která je uvedena ve zvláštní vyhlášce Ministerstva školství. Jenže právě tento bonus by měl v příštím školním roce, tedy 2013/14 skončit a budoucím studentům pomaturitních kurzů hrozí, že o status studenta přijdou.

12.10.2012

Lucie Potužáková

Pomaturitní studium v plném proudu

V IJV je každý den od rána opět pořádně rušno. A to právě díky vám, pomaturitním studentům. Je skvělé vidět, že máte hodně elánu, angličtina vás baví a přišli jste se k nám naučit nejen anglicky, ale také máte chuť si hodiny pořádně užít.

23.7.2012

Lucie Potužáková

Online podpora pro vás

Internet v dnešní době nabízí mnoho šancí, jak si můžete svou dosavadní angličtinu vypilovat. Jenomže ne vždycky narazíte na stránky a cvičení, která se vztahují k tomu, co právě v hodinách s lektorem probíráte. Občas se stane, že jsou pro vás cvičení příliš jednoduchá nebo složitá, dokonce se v nich objeví i chyby. Často se vám pak přihodí, že místo procvičování angličtiny hodiny hledáte, a snažíte se najít cvičení, která by vám svým obsahem a formou nejlépe vyhovovala. Nehledě na to, že pokud chcete znát své správné odpovědi, musíte často nejdříve vyplnit minimálně svou emailovou adresu.

13.7.2012

Jitka Novotná

Novinky v pomaturitním studiu

Protože nám opravdu záleží na tom, aby naši pomaturitní studenti byli maximálně spokojení, neusnuli jsme na vavřínech a pro nový školní rok 2012/13 jsme opět připravili mnoho novinek.

26.6.2012

Jitka Novotná

Záhada jménem “status studenta“

Jistě jste už mnohokrát slyšeli toto kouzelné slovní spojení. Víte však, co přesně se za ním skrývá? Jaké výhody a úskalí jsou s ním spojeny? Přečtěte si pár následujících řádků, které vám pomohou se zorientovat v množství mýtů a polopravd, které onen tajemný studentský status obestírají.

28.2.2012

IJV

Studium v IJV

O IJV jsem se dozvěděla od kamarádky, která mi tuto školu doporučila. Pak už nebylo těžké najít si na stránkách IJV hodnocení studentů, kteří tuto jazykovou školu absolvovali. Stejně jako když jsem si četla já jejich hodnocení a díky tomu jsem si tuto školu vybrala, tak doufám, že i Vy budete číst to moje a pomůže Vám to s výběrem, jelikož na internetu je nepřeberné množství jazykových škol.

23.2.2012

IJV

Kam po maturitě?

Když jsem se v maturitním ročníku rozhodovala kam dál, volba padla na pomaturitní studium. Má angličtina byla opravdu mizerná. Na střední škole na ni nedávali velký důraz, a tak jsem měla obavy z vysoké školy. Ale na jaké škole budu po maturitě studovat?